Chyba że

UNLESS

Poruszający dramat o rodzinie. Odnosząca sukcesy matka przeżywa szok, kiedy odkrywa, że jej ukochana córka postanowiła rzucić szkołę i zamieszkać na ulicy.

Reta Winters (Catherine Keener) zdaje się być spełnioną kobietą. Jest matką trzech nastolatek, od ponad 20 lat żyje w szczęśliwym związku i w dodatku odnosi sukcesy jako pisarka i tłumaczka. Wszystko zmienia się jednak w dniu, kiedy Reta dowiaduje się, że jej najstarsza córka postanowiła rzucić naukę w college’u i zamieszkać na ulicy. Cała rodzina próbuje zrozumieć decyzję Norah (Hannah Gross) i pomóc jej pokonać kryzys. Szybko okazuje się, że nie będzie to łatwe zadanie.

Przejmujący dramat pokazujący rodzinny kryzys z jego wszelkimi odcieniami. Scenariusz obrazu został oparty na wielokrotnie nagradzanej powieści autorstwa Carol Shields pod tym samym tytułem. Wyróżnikiem produkcji w reżyserii dwukrotnie nominowanego do nagrody IFTA Alana Gilsenana („Timbuktu”) są nieoczywiste postacie, w które wcielają się Catherine Keener („Wszystko za życie”), Matt Craven („Karmazynowy przypływ”), Hannah Gross („I Used to Be Darker”), Chloe Rose („Degrassi: Nowe pokolenie”) oraz Abigail Winter („Coconut Hero”). Twórcy przedstawiają psychologiczną ewolucję bohaterów w trudnym momencie ich życia. Stronią jednak przy tym od zbędnego sentymentalizmu. Cały film dostępny jest online w serwisie VOD player.