Chappie

Chappie HD

|10 zł na 48h|

 

Niedaleka przyszłość. W Południowej Afryce diabelnie inteligentne androidy używane są do walki z przestępczością. Jeden z nich właśnie się popsuł i uzyskał samoświadomość. Sęk w tym, że dostał się w ręce zuchwałych rzezimieszków.

Chappie – opis

Chappie miał być bronią doskonałą, tymczasem stał się mechanicznym dzieckiem w gigantycznych tarapatach. Wyprodukowany w wielkim koncernie razem z dziesiątkami swoich elektronicznych współbraci, przez przypadek wpada w ręce gangsterów żyjących na ulicy. Obudzony, okazuje się niczym nie różnić się od dziecka, które właśnie poznaje świat. Ninja i Yolandi wpajają mu wątpliwy kodeks moralny i czynią swoim partnerem w przestępstwach. Uczą go również, czym jest przyjaźń, współczucie, poświęcenie oraz miłość. Chappie nie ma jednak czasu, żeby w pełni posmakować życia. Łapska ku niemu wyciąga bezlitosna korporacja, która pragnie odzyskać swoją własność.

Chappie – obsada i twórcy

Chappie to kolejny film wyreżyserowany przez wizjonera science fiction Neila Blomkampa („Dystrykt 9”, „Elizjum”). Głosu robotowi Chappie podłożył jeden z ulubionych aktorów twórcy, Sharlto Copley („Dystrykt 9”, „Elizjum”). W filmie występują również członkowie słynnego zespołu Die Antwoord – Ninja i Yolandi. W pozostałych rolach zobaczymy między innymi: Deva Patela („Slumdog. Milioner z ulicy”, „Lion. Droga do domu”), Hugh Jackmana („Prestiż”, „X-Men”) i Sigourney Weaver („Avatar”, „Obcy - 8. pasażer "Nostromo"”).

Chappie – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.