Cena honoru

THE FOUR FEATHERS (2002)

Pełna emocji historia młodego brytyjskiego oficera, który nieoczekiwanie rezygnuje ze służby i zostaje uznany za tchórza.

„Cena honoru” – streszczenie

Młody Harry Faversham pragnie zdobyć sławę w szeregach oficerów Jej Wysokości Królowej Wiktorii. Jest gwiazdą swego regimentu i szczęśliwym narzeczonym pięknej Ethne. Świat stoi przed nim otworem. Tymczasem w Sudanie wybucha rebelia przeciwko Brytyjczykom. Regiment Harry’ego otrzymuje rozkaz natychmiastowego wyruszenia do Sudanu i stłumienia powstania. Na wieść o tym Harry podejmuje zaskakującą decyzję o rezygnacji ze służby. Przyjaciele, bliscy i narzeczona odwracają się od niego, a w dowód swej pogardy przysyłają mu cztery białe piórka – symbol tchórzostwa. Wkrótce potem młodzieniec dowiaduje się, że jego walczący w Afryce koledzy – wśród nich najlepszy przyjaciel, Jack Durrance – zostali otoczeni przez wroga. Niewiele myśląc, wyrusza do Sudanu…

„Cena honoru” – obsada

Film „Cena honoru” („The Four Feathers”) hinduskiego reżysera Shekhara Kapura jest szóstą już ekranizacją popularnej powieści angielskiego pisarza A.E.W. Masona. W obsadzie znaleźli się: Heath Ledge, Wes Bentley i Kate Hudson.

„Cena honoru” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online na platformie VOD player.