CBGB

Historia nowojorskiego klubu CBGB, który w latach siedemdziesiątych był ważnym miejscem dla rozwoju kultury punkrockowej.

CBGB - opis

Rok 1973. Hilly Kristal (Alan Rickman) otwiera klub muzyczny, w którym chce pokazywać artystów reprezentujących country, bluegrass i bluesa - nazywa go więc CBGB. Gdy okazuje się, że zespoły country nie chcą występować w jego lokalu, Kristal otwiera go dla zespołów rockowych, którym stawia tylko jeden warunek – chce, by grały swoją autorską muzykę. To w jego klubie debiutują największe punkrockowe i nowofalowe zespoły: Blondie, Television, Ramones, Talking Heads, Dead Boys czy The Police.

CBGB - twórcy i obsada

Doskonała ścieżka dźwiękowa, umiejętnie oddany klimat lat 70., i pasjonująca historia niezwykłego człowieka, który ponad wszystko kocha muzykę i artystów, to najkrótsze streszczenie filmu będącego próbą naszkicowania portretu nowojorskiej sceny punkrockowej. Jego twórcą jest specjalizujący się w lekkim kinie Randall Miller, autor takich obrazów jak Szkoła wdzięku Marilyn Hotchkiss, Porwany czy Wino na medal. W rolę Hilly’ego Kristala wcielił się laureat Złotego Globu, Brytyjczyk Alan Rickman ("Robin Hood: Książę złodziei", "To właśnie miłość"). Uzupełnieniem opowiedzianej w filmie historii są oryginalne zdjęcia klubu i fragmenty koncertów występujących tam zespołów.

CBGB - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.