Casanova

CASANOVA

Film przedstawia miłosne perypetie, które rozgrywają się nie tylko pomiędzy dwiema osobami. To powoduje, że film staje się nie tylko zwykłą historią miłosną, ale również pełną nieporozumień i zagadek farsą.

Casanova – opis

Akcja ma miejsce w XVIII- wiecznej Wenecji, która nie bez powodu nazywana jest miastem zakochanych. Wspomniany Casanova poruszył co najmniej tyle niewieścich serc co umysłów twórców i pisarzy. Amant mimo swego wielkiego powodzenia i umiejętności zdobywania kobiet, nie znajduje szczęścia i bez precedensu łamie kolejne kobiece serca. Klasyczna komedia romantyczna, która przedstawia najsłynniejszego uwodziciela wszech czasów, jako zwyczajnego, sympatycznego bawidamka, ale robi to elegancko i z dużym wdziękiem.


Casanova – obsada i twórcy

Reżyserem jest trzykrotnie nominowany do Oscara Lasse Hallström, twórca tak znanych filmów, jak: Moje pieskie życie, Co gryzie Gilberta Grape’a, czy Wbrew regułom. W rolę Casanovy brawurowo wcielił się tragicznie zmarły w 2008 roku Heath Ledger – (dwukrotnie nominowany do Oscara). Jako Francesca Bruni partneruje mu zmysłowa Sienna Miller (Dziewczyna z fabryki, Dziewczyna Hitchcocka – nominacja do Złotego Globu). Na drugim planie błyszczą Jeremy Irons (zdobywca Oscara za rolę w filmie Druga prawda),

Casanova – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.