Camille Claudel 1915

CAMILLE CLAUDEL 1915

Juliette Binoche w filmie opartym na faktach, przedstawiającym historię kobiety, której wrażliwość artystyczna została stłamszona w ścianach zakładu dla psychicznie chorych.

 

Camille Claudel 1915 – opis

Camille Claudel była utalentowaną rzeźbiarką. Jej wczesne prace nosiły znamiona nowatorstwa i dynamizmu. Niestety, kobieta była zbyt wrażliwa na funkcjonowanie w brutalnej rzeczywistości ówczesnego świata. Po tragicznych wydarzeniach w jej życiu osobistym, zniszczyła większość swoich prac i popadła w depresję. Wynikiem tego brat umieścił ją w szpitalu psychiatrycznym, gdzie jej choroba się pogłębiła. „Camille Claudel 1915” pokazuje losy kobiety, która opuszczona przez wszystkich została skazana na niewyobrażalne cierpienia w samotności. Claudel przestała również tworzyć, przez co jeden z największych talentów artystycznych XX wieku odszedł w zapomnienie.

 

Camille Claudel 1915 – obsada i twórcy

Reżyserem obrazu „Camille Claudel 1915” jest uznany francuski artysta Bruno Dumon. Autor ma na koncie filmy takie jak: nominowany do Złotej Palmy w Cannes „Martwe wody” czy wyróżnione na tym samym festiwalu „Ludzkość” i „Życie Jezusa”. W główną rolę wciela się zdobywczyni Oscara Juliette Binoche („Angielski pacjent”). Partneruje jej Jean-Luc Vincent („Martwe wody”).

 

Camille Claudel 1915 – gdzie oglądać?

Cały film "Camille Claudel 1915" dostępny online w serwisie VOD player.pl w wersji z lektorem i z napisami.