Cały ten zgiełk

ALL THAT JAZZ

Hipnotyzująca, nagrodzona czterema Oscarami opowieść o uznanym artyście, którego zbyt intensywny tryb życia doprowadza do tragedii.

Cały ten zgiełk – opis

Joe Gideon (Roy Scheider) jest wziętym choreografem i uznanym reżyserem filmowym. Mężczyzna jednocześnie zajmuje się przygotowaniem kolejnego spektaklu na Broadwayu i kończy pracę nad filmem w Hollywood. Joe jest pracoholikiem. Jego życie jest bardzo intensywne. Nadużywa alkoholu, papierosów i leków. Nie stroni od zabawy i przygodnego seksu z tancerkami i aktorkami. Jego dziewczyna Kate (Ann Reinking), była żona Audrey (Leland Palmer) oraz nastoletnia córka Michelle (Erzsebet Foldi) starają się ze wszystkich sił mu pomóc. Niestety, stan jego zdrowia bardzo szybko się pogarsza.

Cały ten zgiełk - obsada i twórcy

Brawurowo zrealizowany dramat muzyczny w reżyserii nagrodzonego Oscarem Boba Fosse’a (Kabaret, Lenny). Ten niezwykły film jest lekko zakamuflowaną opowieścią o życiu samego Fosse’a – jego pasji tworzenia, związkach z kobietami, zatraceniu się w pracy. Pełen intensywnych emocji obraz ma formę nietypowego musicalu, w którym sceny realistyczne przeplatają się z onirycznymi sekwencjami tanecznymi. Wybitną, nominowaną do Oscara kreację stworzył w produkcji Roy Scheider (Francuski łącznik, Szczęki), któremu partnerują na ekranie dwukrotna laureatka Nagrody Akademii Jessica Lange (Tootsie, Błękit nieba), broadwayowska aktorka i tancerka Leland Palmer (Valentino) oraz Ann Reinking (Annie, Micki i Maude). Obraz został uhonorowany licznymi nagrodami, w tym canneńską Złotą Palmą i czterema statuetkami Oscara (za scenografię, kostiumy, montaż i muzykę Ralpha Burnsa). Krytyka porównywała dzieło Fosse’a ze słynnym filmem Felliniego Osiem i pół.

Cały ten zgiełk – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.