Bumblebee

BUMBLEBEE

Spin-off serii Transformers, którego bohaterem jest sympatyczny żółty Autobot przemieniający się w urokliwego Volkswagena Garbusa.

Bumblebee – opis

Cybertron, planeta tytułowego bohatera, trawiona jest przez wojnę między Deceptikonami i Autobotami. Optimus Prime, lider tych drugich, wysyła Bumblebee, a raczej B-127, na Ziemię w poszukiwaniu nowej przestrzeni dla ich grupy. Niestety, w wyniku pewnych wydarzeń, żółty Autobot zostaje zahibernowany na jakiś czas w postaci Volkswagena Garbusa. Tak znajduje go Charlie, rezolutna i buntownicza nastolatka. Pomiędzy dwojgiem zawiązuje się wyjątkowa więź. Sielanka nie trwa jednak długo, ponieważ Bumblebee jest poszukiwany przez parę wyjątkowo wrednych i demonicznych Deceptikonów, którzy znajdują wsparcie wśród Ziemian.

Bumblebee – obsada i twórcy

Tym razem za kamerą opowieści o Transformers nie stanął Michael Bay, lecz Travis Knight, reżyser dobrze ocenianej animacji „Kubo i dwie struny”. W rolę głównej bohaterki wciela się Hailee Steinfeld („Prawdziwe męstwo”, „Gra Endera”), a partneruje jej między innymi John Cena („Strażnicy cnoty”, „Wykolejona”).

Bumblebee – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl