Brudny szmal

The Drop

Tom Hardy w roli barmana, który wplątuje się w gangsterską kabałę. Świetna ekranizacja powieści jednego z ulubionych pisarzy Hollywoodu.

Brudny szmal – opis

Bob i Marv to kuzyni, którzy prowadzą bar na Brooklynie. Panowie niegdyś byli właścicielami tego miejsca. Teraz należy ono do czeczeńskich gangsterów, którzy używają je do transferów brudnej kasy. Bob i Marv odwracają wzrok, widząc poczynania przestępców. Niestety, wkrótce będą musieli się zaangażować, ponieważ bar zostaje napadnięty. Znika gruba kasa, a mafiosi z Europy Wschodniej żądają od kuzynów pomocy w odnalezieniu złodziei. Na domiar złego Bob trafia na zmasakrowanego małego psa. Wraz z nowopoznaną kobietą starają się wykurować szczeniaka. Gdy na horyzoncie pojawia się brutalny właściciel czworonoga, Bob postanawia porzucić bierność i wreszcie się zaangażować w wydarzenia wokół niego.

Brudny Szmal – obsada i twórcy

Za scenariusz "Brudnego szmalu" odpowiedzialny jest Dennis Lehane ("Rzeka tajemnic", "Wyspa tajemnic"). W roli głównej występuje Tom Hardy („Venom”, „Tabu”). Partneruje mu James Gandolfini („Rodzina Soprano”), dla którego była to ostatnia rola przed śmiercią. Reżyserem obrazu jest Michaël R. Roskam („Głowa byka”, „Na krawędzi”). Film zdobył nagrodę za scenariusz na festiwalu filmowym w San Sebastián.

Brudny Szmal – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl