Brexit

BREXIT

Benedict Cumberbatch w filmie opowiadającym o kulisach kampanii referendalnej na rzecz wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

„Brexit” – streszczenie

Film pokazuje kampanię brexitową z perspektywy mało znanych strategów z obu stron barykady – obozu opowiadającego się za wyjściem oraz pozostaniem Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Każda ze stron stara się zdobyć przewagę nad przeciwnikiem, zmagając się jednocześnie z walczącymi o światło jupiterów politykami oraz kontrowersyjnymi poplecznikami finansującymi ich działania.

„Brexit” bada w jaki sposób nowoczesne techniki prowadzenia kampanii, oparte na wykorzystywaniu danych, przyczyniły się do podjęcia jednej z najbardziej nieoczekiwanych i kontrowersyjnych decyzji we współczesnej historii politycznej.

„Brexit” – obsada

Reżyserem produkcji jest Toby Haynes. Gwiazdą filmu jest nominowany do Oscara Benedict Cumberbatch, który wciela się w postać Dominica Cummingsa, głównego stratega kampanii na rzecz wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. W pozostałych rolach występują Rory Kinnear, John Heffernan, Richard Goulding oraz Oliver Maltman.

„Brexit” – gdzie obejrzeć?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.