Boso w parku

BAREFOOT IN THE PARK

Bezpretensjonalna, skrząca się humorem komedia o wzlotach i upadkach pary nowożeńców ujmuje lekkością i dowcipnym dialogami.

Boso w parku - opis

Konserwatywny prawnik Paul Bratter (Robert Redford) i jego niefrasobliwa żona Corie (Jane Fonda) niedawno wzięli ślub. Po ekscytującym i pełnym radości miesiącu miodowym rozpoczynają wspólne życie w małym mieszkanku położonym na piątym piętrze pozbawionego windy domu. Marzenia o małżeńskiej idylli szybko pryskają. Codzienność okazuje się mało romantyczna, a co gorsza, wkraczają w nią ekscentryczny sąsiad (Charles Boyer) i… teściowa (Mildred Natwick). Efekt tak wybuchowej mieszanki jest trudny do przewidzenia.

Boso w parku - twórcy i obsada

Błyskotliwa ekranizacja popularnej broadwayowskiej sztuki Neila Simona, który napisał również scenariusz do filmu (nominacja do Nagrody Amerykańskiej Gildii Scenarzystów). Reżyser Gene Saks ("Dziwna para", "Kwiat kaktusa") zaprosił na plan znakomitych artystów. W rolę prawnika - sztywniaka, który musi przywyknąć do nowego życia, wcielił się laureat Oscara Robert Redford ("Żądło, Pożegnanie z Afryką"). Aktor występował też w scenicznej wersji przedstawienia. Jego zwariowaną żonę zagrała dwukrotnie uhonorowana Oscarem Jane Fonda ("Klute", "Powrót do domu"). Niezapomniane kreacje stworzyli także legendarny Charles Boyer ("Algier", "Gasnący płomień") i wyróżniona za swoją rolę nominacją do Oscara Mildred Natwick ("Kłopoty z Harrym", "Niebezpieczne związki").

Boso w parku - nagrody

Obraz był nominowany do BAFTY w kategorii „najlepsza zagraniczna aktorka” (Jane Fonda) i do nagród Laurel.

Boso w parku - gdzie oglądać?

Film dostępny online w serwisie VOD player.