Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w silę, a ludzie żyli dostatniej

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat Sagdiyev jest kazachskim dziennikarzem, który przybywa do Ameryki, aby podpatrzeć, jak kraj rośnie w siłę, a jego obywatele żyją dostatnie. Oto dokumentalny zapis tej podróży.

Borat – opis

Poznajcie Borata. Nadzieja kazachskiego dziennikarstwa lubi tańce towarzyskie, gonitwy za Żydami i seks. Wraz ze swoim producentem przybywa do Ameryki, żeby zobaczyć na własne oczy, jak się żyje na wielkim i bogatym zachodzie. Czego dowie się Borat w USA? Kobiety mogą podróżować już wewnątrz samochodu. Nie powinno się załatwiać swoich potrzeb fizjologicznych przy oficjalnej kolacji. Najpiękniejszą kobietą na świecie jest Pamela Anderson ze „Słonecznego patrolu”. Czy Borat weźmie z piękną blondynką tradycyjny kazachski ślub? Czy pojmie wreszcie skomplikowane zasady amerykańskiego poczucia humoru? Czy przetrwa nagie zapasy ze swoim ociężałym producentem Azamatem Bagatovem? Zobacz Amerykę w oku kamery najbardziej dziwacznego dziennikarza świata.

Borat – obsada i twórcy

„Borat” to jeden z największych przebojów współczesnej komedii i prawdziwy satyryczny popis Sachy Barona Cohena („Bruno”, „Dyktator”), który za swoją rolę otrzymał nagrodę Złotego Globu. Komik wciela się w przerysowaną postać spotykającą prawdziwych ludzi w rzeczywistych sytuacjach. Jego nietypowe zachowanie wywołuje zaskakujące reakcje.

Borat – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.