Bóg nie umarł: Światło w ciemności.

Godʼs Not Dead: A Light in Darkness

Czasem wystarczy iskra. Z iskry rodzi się płomień, który się rozprzestrzenia i pochłania wszystko wokół. Z takim zagrożeniem musi zmagać się wielebny Dave Hill, który zostaje zmuszony, żeby usunąć parafię z terenu uczelni.

 

Bóg nie umarł: Światło w ciemności – opis

Na terenie jednego z uniwersytetów znajduje się kościół. Jego umiejscowienie od lat wywołuje spory. Czy laicka uczelnia to na pewno dobre miejsce dla katolickiej parafii? Gdy w miejscu kultu wybucha pożar, władze uniwersytetu wykorzystują okazję, żeby pozbyć się wielebnego Hilla. Ten jednak nie zamierza się poddać. Rozpoczyna walkę sądową o kościół, który dla wielu studentów jest przecież niezwykle ważnym miejscem. Do gry wkracza brat duchownego, a sytuacja robi się bardzo nerwowa. Młody ksiądz daje ponieść się emocjom, zapominając to, w co wierzy. Tym razem to on zostaje wystawiony na próbę. Musi ujrzeć światło w ciemności, żeby zrozumieć, że Bóg nie umarł.

 

Bóg nie umarł: Światło w ciemności – obsada i twórcy

„Bóg nie umarł: Światło w ciemności” to trzeci film z serii poruszającej tematykę religii katolickiej. Obraz wyreżyserował debiutant Michael Mason, a w rolach głównych występują między innymi: David A.R. White („Bóg nie umarł”, „Me Again”), John Corbett („Moje wielkie greckie wesele”, „Mama na obcasach”) oraz zdobywczyni Oscara Tatum O'Neal („Papierowy księżyc”, „The Runaways: Prawdziwa historia”).

 

Bóg nie umarł: Światło w ciemności – gdzie oglądać?

Cały film „Bóg nie umarł: Światło w ciemności” dostępny online w serwisie VOD player.pl w wersji z lektorem i z napisami.