Blue Jasmine

| 6 zł na 48h |

Dystyngowana i zamożna dama pewnego dnia ląduje na bruku. Próbuje zachować dobre maniery, ale „jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać tak jak one”. Gorzkie i zabawne kino Woody’ego Allena w najlepszym wydaniu.

Blue Jasmine – opis

Jasmine po dość burzliwym zakończeniu kariery swojego męża momentalnie spada w hierarchii społecznej. Po ujawnieniu malwersacji bogatej parze zostaje odebrane wszystko to, do czego byli przyzwyczajeni. Jasmine musi pożegnać się z wystawnym trybem życia mieszkanki Manhattanu. Przychodzi jej to z wielkim trudem, ponieważ bohaterka po tak drastycznej zmianie nie potrafi odnaleźć się w otaczającym ją świecie. Popada w depresję i zaczyna nadużywać alkoholu. Żeby rozpocząć wszystko od nowa, postanawia odwiedzić swoją siostrę w San Francisco. Jednak przepaść społeczna pomiędzy towarzystwem jej krewnej a tym, w którym zwykła się obracać, jest dla niej trudna do zaakceptowania. To, co miało być zmianą na lepsze, pogarsza jedynie sprawę.

Blue Jasmine – opis

„Blue Jasmine” to jeden z najlepszych dramatów w filmografii Woody’ego Allena („Manhattan”, „Anie Hall”). Portretująca główną bohaterkę Cate Blanchett („Thor: Ragnarok”, „Babel”) otrzymała Oscara za swoją kreację. Do nagrody była nominowana również występująca w roli drugoplanowej Sally Hawkins („Kształt wody”, „Paddington”). W pozostałych bohaterów wcielili się: Alec Baldwin („Sok z żuka”, „Polowanie na Czerwony Październik”), Bobby Cannavale („Homecoming”, „Ant-Man”), Peter Sarsgaard („The Looming Tower”, „Była sobie dziewczyna”), Michael Stuhlbarg („Tamte dni, tamte noce”, „Poważny człowiek”) i Louis C.K. („Louie”, „Trumbo”).

Blue Jasmine – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl.