Blade Runner 2049

BLADE RUNNER 2049

Harrison Ford oraz Ryan Gosling w widowiskowym filmie akcji. Kontynuacja „Łowcy androidów” Ridleya Scotta zdobyła wiele nagród – w tym dwa Oscary.

Trzy dekady temu zadaniem Ricka Deckarda (Harrison Ford) było tropienie i eliminowanie androidów w Los Angeles. Teraz sam musi się ukrywać, a nowy Blade Runner – oficer K (Ryan Gosling) – wkracza do gry. Niespodziewanie odkrywa spisek, który może zniszczyć pozostałości starego porządku. Aby uchronić świat przed zagładą, mężczyzna musi prosić Deckarda o pomoc. Odnalezienie renegata nie jest jednak łatwym zadaniem.

„Blade Runner 2049” w reżyserii wyróżnionego nominacją do Nagrody Akademii Denisa Villeneuve („Nowy początek”) to kontynuacja Łowcy androidów, filmu Ridleya Scotta z 1982 roku. Jego akcja toczy się 30 lat po wydarzeniach ukazanych w pierwszej części. W głównych rolach występują dwie wielkie gwiazdy Hollywood: dwukrotnie nominowany do Oscara Ryan Gosling („La La Land”) oraz znany z serii „Gwiezdne wojny” Harrison Ford (nominacje do Oscara i Złotego Globu). Produkcja zachwyca wizualnym rozmachem i znakomitym aktorstwem. Co więcej, została wyróżniona dwiema statuetkami Oscara za efekty specjalne i zdjęcia. Cały film dostępny jest online w serwisie VOD player.