Ava

Młoda Ava traci wzrok. Niedługo nie będzie nic widzieć, a przecież tylu rzeczy jeszcze nie doświadczyła. Postanawia diametralnie zmienić swoje życie.

 

Ava – opis

Smutna wiadomość o zdrowiu dociera do Avy podczas urokliwych wakacji. Słońce, plaża, nowe emocje i ponura choroba w perspektywie. Ava nie załamuje się jednak. Decyduje się postawić wszystko na jedną kartę. Zamienia wypoczynek nad Atlantykiem w najpiękniejsze chwile w swoim życiu. Już niedługo nie będzie nic widzieć, dlaczego więc teraz nie doświadczyć wszystkich szalonych i niespotykanych rzeczy, których normalnie nigdy by nie poznała? Gdy na horyzoncie pojawia się szansa na miłość i namiętność, Ava nie zastanawia się nawet przez chwilę. Carpe diem – chwytaj dzień!

 

Ava – obsada i twórcy

Obraz „Ava” wygrał na festiwalu filmowym w Cannes Nagrodę Stowarzyszenia Autorów, Reżyserów i Kompozytorów. To także laureat festiwalu w Toronto, gdzie został wyróżniony jako odkrycie roku. Reżyserką filmu jest Léa Mysius („Les Oiseaux-tonnerre”). W roli głównej występuje Noée Abita („Niezatapialni”), a partneruje jej między innymi Laure Calamy („Wyszłam za mąż, zaraz wracam”).

 

Ava – gdzie oglądać?

Cały film "Ava" dostępny online w serwisie VOD player.pl w wersji z lektorem i z napisami.