Autsajder

| 10zł za 48h |

PRL był systemem, który systematycznie niszczył ludzkie wartości. Franek, mimo że z polityką niewiele miał wspólnego, poczuł na własnej skórze, czym jest represyjny reżim.

Autsajder – opis

Franek żyje w swoim świecie. Nie interesuje się polityką, kocha muzykę i sztukę. Jest poczciwy, egzystuje trochę w bańce i stara się unikać problemów. Niestety, te spadają na niego jak grom z jasnego nieba. Świat chłopca posiadającego duszę artysty zostaje wywrócony do góry nogami, co powoduje przemianę w jego sposobie życia i myślenia. Przyjaciel prosi go o przechowanie tajnych dokumentów opozycji. Niestety, wpadają one w ręce milicji i Franek zostaje oskarżony o działania wywrotowe. Chłopak trafia do aresztu, gdzie jako więzień polityczny jest brutalnie przesłuchiwany. Jak zachowa się Autsajder w tej dramatyczne sytuacji? Zostanie obojętny czy podejmie rękawicę?

Autsajder – obsada i twórcy

Film „Autsajder” wyreżyserował Adam Sikora, znany operator, autor zdjęć do filmów takich jak „Essential Killing” czy „Młyn i krzyż”. W głównego bohatera wciela się jego syn, Łukasz Sikora („Kochankowie z Marony). W pozostałych rolach występują: Dorota Pomykała („Wielki Szu”), Maciej Konopiński („Układ zamknięty”) oraz Jan Dravnel („Miasto 44”).

Autsajder – gdzie oglądać?

Cały film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl