Aurora

AURORA (2019)

W zasypanej przez śnieg Laponii pochodzący z Iranu mężczyzna szuka kandydatki na żonę, dzięki której będzie mógł dostać azyl w Finlandii.

Aurora - opis

Pewnej nocy przy straganie z hot dogami w fińskiej Laponii spotykają się Aurora (Mimosa Willamo) – uciekająca od związków niepoprawna imprezowiczka i pochodzący z Iranu Darian (Amir Escandari). Mężczyzna niespodziewanie prosi ją o rękę. Aby uzyskać azyl dla siebie i swojej córki musi poślubić Finkę. Kobieta odrzuca jego propozycję. Jednak po spotkaniu przeuroczej córki Dariana, za pewną opłatą, zgadza się jakoś pomóc. Aurora przedstawia mu wiele kobiet, ale w międzyczasie para zbliża się do siebie. Kiedy w końcu pojawia się idealna kandydatka na żonę, bohaterowie stają przed trudnym wyborem: udawać, że wszystko jest w porządku, czy wyjawić swoje prawdziwe uczucia. Darian ucieka przed śmiercią, a Aurora ucieka od miłości. Potrzebują się nawzajem, aby w końcu znaleźć upragniony spokój.

Aurora - twórcy i obsada

Błyskotliwa komedia romantyczna w reżyserii Miia Tervo („Tottumiskysymys”). W głównych rolach występują laureatka nagrody Jussi Mimosa Willamo („Bodom”), Amir Escandari, Ria Kataja („Powiem ci wszystko”), Chike Ohanwe (Heavy Trip) oraz laureat trzech statuetek przyznawanych przez Fińską Akademię Filmową Hannu-Pekka Björkman („Seks po fińsku”). Produkcja zdobyła uznanie w rodzimej Finlandii, gdzie wyróżniono ją 13 nominacji do nagrody Jussi.

Aurora - gdzie oglądać?

Film dostępny online w serwisie VOD player.