Asterix na olimpiadzie

Asterix At The Olympic Games

|5zł na 48h|

Tym razem panowie stają w szranki na olimpiadzie. Czy Galowie będą równie skuteczni w zawodach sportowych jak na polu bitwy?

Asterix na olimpiadzie – opis

Rozpoczyna się święto sportu. W szranki i konkury stają najwięksi mocarze świata, a w tym dwóch niepozornych Galów. Asterix i Obelix walczą w imię swojego przyjaciela – Romantixa. Biedaczysko zakochał się w pięknej księżniczce Irinie i tylko sukces na olimpiadzie zagwarantuje mu rękę ukochanej. Niestety, do walki staje również podstępny Brutus. Przybrany syn Cezara także walczy o serce księżniczki i dalekie są mu zasady fair play. Nie stanowi on jednak zagrożenia dla Asterixa i Obelixa, którzy podobnych jegomości zjadają na śniadanie. Czas rozpocząć wielkie igrzyska!

Asterix na olimpiadzie – obsada i twórcy

„Asterix na olimpiadzie” to kolejna część serii o przygodach sympatycznych Galów. Gérard Depardieu („Danton”, „Camille Claudel”) powtarza rolę Obelixa, a w Asterixa wciela się Clovis Cornillac („Bella i Sebastian 3”, „Tour de France”). W filmie występuje również Alain Delon („Dziewczyna dla dwóch”, „Miłość Swanna”) oraz plejada celebrytów i sportowców takich jak: Michael Schumacher, Jean Todt i Zinedine Zidane. W polskim dubbingu udział wzięli między innymi: Borys Szyc (Brutus), Daniel Olbrychski (Cezar), Wiktor Zborowski (Obelix) i Cezary Pazura (Numernabis).

Asterix na olimpiadzie – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl