Asterix i Obelix: w służbie jej królewskiej mości

ASTÉRIX & OBÉLIX: AU SERVICE DE SA MAJESTÉ (ASTERIX AND OBELIX: GOD SAVE BRITANNIA) HD

|10zł na 48h|

Asterix i Obelix powracają w kolejnej przezabawnej komedii przygodowej. Tym razem nasza dwójka przybywa na Wyspy Brytyjskie, żeby pomóc krnąbrnym Brytom w walce z Rzymianami.

Asterix i Obelix: w służbie jej królewskiej mości – opis

Rzymianom wciąż mało przestrzeni życiowej na kontynencie europejskim i postanawiają udać się, z nie bardzo towarzyską wizytą, na pobliskie wyspy. Cezar, jak na imperatora przystało, w czasie krajoznawczej wycieczki zmiata wszystko ze swojej drogi. Zatrzymuje się dopiero w małej wiosce w Brytanii. Okoliczni mieszkańcy nie są skorzy pocałować cesarski pierścień. Co gorsza, sprowadzają dwóch sympatycznych Galów, których Cezar zna aż za dobrze. Podobno na Wyspach Brytyjskich mają świeżych Rzymian – ta informacja szybko dociera do uszu Asterixa i Obelixa. Panowie ruszają więc na kolejną przygodę, choć tym razem będzie im wyjątkowo trudno. Jak opanować ten dziwaczny angielski akcent? Można sobie język na nim połamać!

Asterix i Obelix: w służbie jej królewskiej mości – obsada i twórcy

„Asterix i Obelix: w służbie jej królewskiej mości” to kolejny film fabularny przedstawiający przygody sympatycznych Galów. W rolę Obelixa ponownie wciela się Gérard Depardieu („Danton”, „Camille Claudel”), a Asterixa portretuje Edouard Baer („Turf”, „Zakochany Molier”). W filmie występują też: Catherine Deneuve („Tańcząc w ciemnościach”, „Wstręt”), Guillaume Gallienne („Yves Saint Laurent”, „Guillaume i chłopcy! Kolacja!”) oraz Fabrice Luchini („Martwe wody”, „Subtelność”). Obraz wyreżyserował Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Sztuka kłamania”).

Asterix i Obelix: w służbie jej królewskiej mości – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player w polskiej wersji językowej.