Ashby

ASHBY

Licealista Ed Wallis w ramach pracy domowej poznaje swojego sąsiada – emerytowanego zabójcę CIA, któremu zostało niewiele miesięcy życia. Niespodziewanie między nastolatkiem a umierającym mężczyzną nawiązuje się przyjaźń.

„Ashby” –streszczenie

Ed Wallis razem z rodzicami przenosi się do innego miasta i rozpoczyna naukę w nowym liceum. Jedną z jego pierwszych prac domowych jest rozmowa z przedstawicielem starszego pokolenia. Chłopak postanawia odwiedzić swojego sąsiada – Ashby’ego Holta. W trakcie rozmowy chłopak dowiaduje się, że emeryt jest byłym zabójcą CIA. Na dodatek okazuje się, że mężczyźnie zostało tylko kilka miesięcy życia. W czasie rozmów z Edem rozlicza się ze swojej przeszłości i przygotowuje do tego, by odejść w spokoju.

Czemu warto obejrzeć „Ashby”?

„Ashby” to słodko-gorzki komediodramat z 2015 roku. Opowiada o dorastaniu i niezwykłej przyjaźni, jaka połączyła zagubionego w nowej rzeczywistości nastolatka i starszego mężczyznę, który u kresu życia próbuje usprawiedliwić swoje wybory.

„Ashby” – obsada

Reżyserem i jednocześnie autorem scenariusza jest Tony McNamara. W główną rolę wcielił się wyróżniony nominacją do Oscara i nagrodzony Złotym Globem Mickey Rourke. Obok niego wystąpili Emma Roberts i Nat Wolff.

„Ashby” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.