Armageddon

ARMAGEDDON

W kierunku Ziemi zbliża się wielka asteroida. Na ratunek planecie wyrusza grupka śmiałków z bohaterskim Bruce’em Willisem na czele.

Armageddon – opis

Plan jest prosty. Trzeba umieścić na asteroidzie ładunki nuklearne, a następnie je zdetonować. To, co na papierze wygląda dobrze, w praktyce jest wręcz samobójczą misją. Do takiego zadania potrzebni są zuchwalcy, którzy nie znają strachu. Taki jest właśnie Harry Stamper – specjalista od odwiertów naftowych. Wraz ze swoją ekipą przechodzi przyśpieszony kurs kosmiczny i wyrusza powstrzymać armagedon. Zadanie wydaje się niewykonalne, jednak gdy na szali jest los świata, trzeba spróbować wszystkiego. W końcu od czego ma się bohaterów.

Armageddon – obsada i twórcy

„Armageddon” to jeden z pierwszych filmów Michaela Baya („Transformers”, „Pearl Harbor”) – specjalisty od widowiskowego kina akcji. Scenariusz napisał natomiast J.J. Abrams, autor „Star Treka”, „Zagubionych” czy nowych „Gwiezdnych wojen”. Obraz przepełniony jest hollywoodzkimi gwiazdami. W „Armageddonie” występują: Bruce Willis („Szklana pułapka”, „Pulp Fiction”), Billy Bob Thornton („Fargo”, „Sędzia”), Liv Tyler („Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”, „Incredible Hulk”), Ben Affleck („Zaginiona dziewczyna”, „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”), Peter Stormare („Tańcząc w ciemnościach”, „Amerykańscy bogowie”) i Owen Wilson („O północy w Paryżu”, „Marley i Ja”).

Armageddon – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player w polskiej wersji językowej.