Anonimus

ANONYMOUS (AKA. SOUL OF THE AGE)

Dwór w Londynie splątany jest siecią politycznych intryg, których autorzy nie przebierają w środkach. Gra idzie o wysoką stawkę – chodzi o to, kto obejmie tron po ewentualnej śmierci królowej Elżbiety I.

Anonimus - opis

Trzymający w napięciu dramat kostiumowy, oparty na kontrowersyjnej hipotezie dotyczącej prawdziwej tożsamości Williama Szekspira. Reżyser, specjalizujący się w filmowych widowiskach Roland Emmerich (Dzień Niepodległości, Pojutrze, 2012), sprawnie żongluje różnymi planami czasowymi, umiejętnie prowadząc widzów przez meandry XVI-wiecznej angielskiej polityki.

Anonimus - twórcy i obsada

Precyzyjnie skonstruowany scenariusz wyszedł spod ręki Johna Orloffa (serial Kompania braci). Obraz wyróżnia się świetnym aktorstwem i dopracowaną stroną plastyczną. Sugestywne kreacje stworzyli w filmie nominowany do BAFTY Rhys Ifans, nagrodzony w Cannes David Thewlis oraz obie odtwórczynie roli królowej Elżbiety I - zdobywczyni Oscara Vanessa Redgrave i jej utalentowana córka, dwukrotnie nominowana do Złotego Globu Joely Richardson.

Anonimus - gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.