Amra i drugie małżeństwo

AMRA AND THE SECOND MARRIAGE

Czterdziestoletnia kobieta nie może poradzić sobie z faktem, że jej mąż wziął sobie drugą żonę. Postanawia zemścić się na swoim małżonku.

Amra i drugie małżeństwo – opis

Amra to dobra żona i matka. Mimo że budżet domowy jej rodziny jest niewielki, umiejętnie dba o potrzeby męża i wymagających córek. Niestety, to nie wystarcza. Amra nie urodziła syna, co jest ciernią w oku głowy rodziny. Pan domu postanawia ożenić się po raz drugi, licząc, że tym razem uda mu się spłodzić potomka. Sytuacja ta sprawia, że Amra się załamuje. Po tylu latach oddania, mąż odwdzięcza się jej niewiernością i brakiem szacunku. Bohaterka decyduje się wreszcie zrobić coś dla siebie. W patriarchalnym społeczeństwie kobieta w średnim wieku buntuje się przeciwko zastanej rzeczywistości i próbuje się wyzwolić.

Amra i drugie małżeństwo – obsada i twórcy

Film został nakręcony przez wyróżnionego Nagrodą Jury Ekumenicznego na festiwalu w Berlinie Mahmouda Sabbagha („Barakah yoqabil Barakah”). W obsadzie produkcji znaleźli się: Alshaima Tayeb, Mohammed Alhamdan oraz Khairia Nazmi. Film miał swoją premierę na Festiwalu filmowym w Kairze.

Amra i drugie małżeństwo – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.