American Hustle

| 10zł za 48h |

Fabuła jest luźno oparta na faktach i skupia się na perypetiach pary inteligentnych oszustów, którzy zostali zmuszeni do współpracy z FBI. Gwiazdorska obsada: Christian Bale, Amy Adams, Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, 3 Złote Globy i 10 nominacji do Oscara.

American Hustle - opis

Oszust Irvinga Rosenfelda (Christian Bale) wraz z partnerką i kochanką, Brytyjką Sydney Prosser (Amy Adams), jest zmuszony do pracy dla niezrównoważonego agenta FBI Richiego DiMaso (Bradley Cooper). Para  zostaje wciągnięta w równie niebezpieczny, co pociągający świat wpływowych lobbystów i mafii. W rolę zapalczywego Carmine Polito, polityka z New Jersey tkwiącego w samym środku działań prowadzonych przez oszustów i agentów federalnych, wciela się Jeremy Renner, a jako nieprzewidywalną żonę Irvinga, Rosalyn, zobaczymy na ekranie Jennifer Lawrence. I to właśnie Rosalyn może być osobą, która sprawi, że cały świat władzy runie jak domek z kart.

American Hustle - twórcy i obsada

Film Davida O. Russella, twórcy głośnych obrazów Fighter i Poradnik pozytywnego myślenia, to wartko prowadzona intryga, błyskotliwy humor, świetnie oddany klimat późnych lat 70. i wyraziste role uznanych aktorów: Christiana Bale’a („Mroczny Rycerz”, „Fighter”), Amy Adams („Wątpliwość”, „Julie i Julia”), Bradleya Coopera („Kac Vegas”, „Poradnik pozytywnego myślenia”) i Jennifer Lawrence („Do szpiku kości”, „Poradnik pozytywnego myślenia – Oscar”). Cała czwórka otrzymała nominacje do Oscara, a Lawrence i Adams zdobyły ponadto statuetki Złotego Globu.

American Hustle - nagrody

Obsypane deszczem nagród i nominacji, brawurowe kino sensacyjne o misternie uplecionej sieci kłamstw i manipulacji. Amerykańska Akademia Filmowa nominowała American Hustle także w kategoriach „najlepszy film”, „najlepszy reżyser”, „najlepszy scenariusz” oraz za scenografię, kostiumy i montaż.

American Hustle - gdzie oglądać?

Film dostępny online na platformie VOD player.pl.