American Beauty

| 10zł za 48h |

 

Kevin Spacey w roli przeżywającego kryzys wieku średniego mężczyzny, który zakochuje się w koleżance swojej nastoletniej córki.

American Beauty - opis

Lester Burnham (Kevin Spacey) jest typowym Amerykaninem w średnim wieku - prowadzi zwyczajne życie, mieszka na przedmieściu z żoną (Annette Bening) i nastoletnią córką (Thora Birch). Z każdym dniem jest coraz bardziej sfrustrowany pracą, nudną i niedającą mu satysfakcji, relacją z żoną, dla której liczy się tylko kariera. Nieoczekiwanie zakochuje się w nastoletniej Angeli (Mena Suvari), seksownej koleżance swojej córki.

American Beauty to z jednej strony, przesycony gorzką ironią portret życia typowej amerykańskiej rodziny, z drugiej - przejmująca opowieść o kryzysie wieku średniego. Obraz, kinowy debiut Brytyjczyka, w dotkliwy sposób mówi o niespełnieniu, uwięzieniu w codziennej rutynie, tęsknocie za młodością i pięknem, potrzebie bliskości.

American Beauty - twórcy i obsada

Wybitne kreacje aktorskie stworzyli w nim: wyróżniony za swoją rolę Oscarem Kevin Spacey (Podejrzani, serial House of Cards), nominowana do tej nagrody Annette Bening („Julia”, „Wszystko w porządku”), Thora Birch („Bunkier”, „Ghost World”), Wes Bentley („Cena honoru”, „Igrzyska śmierci”) oraz Mena Suvari (cykl „American Pie”).

American Beauty – nagrody

Nagrodzony pięcioma Oscarami (w tym dla najlepszego filmu, za reżyserię oraz scenariusz) i trzema Złotymi Globami komediodramat w reżyserii Sama Mendesa („Droga do szczęścia”, „Skyfall”) przez wielu krytyków został okrzyknięty arcydziełem.

American Beauty - gdzie oglądać?

Film dostępny online na platformie VOD player.pl.