Alicja w Krainie Czarów

ALICE IN WONDERLAND

| 10zł za 48h |

Dawno, dawno temu Alicja wskoczyła do króliczej nory i trafiła do świata pełnego magii. Teraz historia się powtarza. Alicja ma już 19 lat, a w krainie czarów wielkie zmiany.

Alicja w Krainie Czarów – opis

W magicznej krainie rządzi teraz okrutna Królowa Kier. Nie pała ona, delikatnie mówiąc, sympatią do pięknej Alicji. Dziewczyna jest w wielkim niebezpieczeństwie. Na szczęście ma ona kilku sojuszników. A może tak jej się tylko wydaje? Kto wie, co kombinują Szalony Kapelusznik i Biały Królik. Jakie plany ma Biała Królowa? Alicja nie ma wyboru – żeby znaleźć drogę do domu, musi rzucić się w wir szalonych i absurdalnych wydarzeń.

Alicja w Krainie Czarów – obsada i twórcy

„Alicja w Krainie Czarów” z 2010 roku to fabularna wariacja na temat klasycznej powieści Lewisa Carolla pod tym samym tytułem. Reżyserem obrazu jest Tim Burton („Batman”, „Dumbo”), a w rolach głównych wystąpili: Johnny Depp („Edward Nożycoręki”, „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły”), Mia Wasikowska („Piercing”, „Damulka”), Helena Bonham Carter („Podziemny krąg”, „Jak zostać królem”), Anne Hathaway („Diabeł ubiera się u Prady”, „Praktykant”), Crispin Glover („Amerykańscy Bogowie”, „Hiszpanka”) i Michael Sheen („Masters of Sex”, „Królowa”). Film zdobył dwa Oscary: za najlepszą scenografię i kostiumy.

Alicja w Krainie Czarów – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.