Alfie

ALFIE (2004)

Jude Law jako uwielbiający krótkotrwałe romanse z kobietami uwodziciel, który w końcu musi ponieść konsekwencje swoich czynów.

Alfie – streszczenie

Alfie jest prawdziwym kobieciarzem. Mężczyzna wykorzystuje swój urok osobisty i inteligencję do podrywania kobiet, z którymi spędza zazwyczaj jedną noc – zaczynając od bogatej wdowy z apetytem na młodych kochanków, a na młodej, samotnie wychowującej dziecko matce kończąc. Pewnego dnia jedna błędna decyzja wywraca całe jego życie do góry nogami...

Czemu warto obejrzeć Alfiego?

Alfie to pełna wdzięku i lekka komedia romantyczna z 2004 roku. Jest remakiem popularnego filmu z 1966 roku przedstawiającego perypetie niepoprawnego kobieciarza.

Alfie – nagrody

Piosenka z filmu „Old Habits Die Hard” w wykonaniu Micka Jaggera oraz Davida A. Stewarta została wyróżniona statuetką Złotego Globu.

Alfie – obsada i twórcy

Twórcą filmu jest Charles Shyer. W główną rolę wciela się nominowany do Oscara Jude Law. Obok niego w obsadzie znaleźli się m.in. wyróżniona Nagrodą Akademii Marisa Tomei, Omar Epps, Nia Long oraz pięciokrotnie nominowana do nagrody Emmy Jane Krakowski.

Alfie – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.