Alfa

ALPHA (2018)

Widowiskowa opowieść o tym, jak wróg staje się przyjacielem, a młody chłopiec przemienia się w niezwyciężonego wojownika.

Alfa – opis

Europa 20 tysięcy lat temu. Plemię wojowników wyrusza na polowanie. Rytuał, który właśnie się rozpoczyna, ma pokazać, jak będzie wyglądała przyszłość małej społeczności. Od rezultatów wyprawy zależy, czy plemię przetrwa. Niestety, podróż nie dla wszystkich kończy się szczęśliwie. Nastoletni Keda zostaje ranny. Jego towarzysze zostawiają go w dziczy na pewną śmierć. Młody chłopiec wykazuje się jednak hartem ducha. Wśród niegościnnej flory i niebezpiecznej fauny rozpoczyna walkę o przetrwanie. Wkrótce na swojej drodze spotyka samotnego wilka, który tak jak on został opuszczony przez swoją watahę. Para tworzy osobliwy duet połączony przyjaźnią i wolą życia. Człowiek i wilk, aby przetrwać, muszą zacząć współpracować.

Alfa – obsada i twórcy

Reżyserem obrazu „Alfa” jest Albert Hughes, autor produkcji takich jak: „Księga ocalenia” czy „Z piekła rodem”. W głównej roli zobaczymy młodego aktora Kodi Smit-McPhee’a („Droga”, „Pozwól mi wejść”). Co ciekawe, w filmie pojawia się również polski aktor Marcin Kowalczyk, znany z występu w „Jestem Bogiem”, gdzie wcielił się w rapera Magika.

Alfa – gdzie oglądać?

Cały film „Alfa” dostępny online w serwisie VOD player.pl w wersji z lektorem i z napisami.