Aleksander

Alexander

Wielkie widowisko opowiadające o jednym z najznamienitszych władców i odkrywców w historii świata. W roli głównej Colin Farrell.

Aleksander – opis

Aleksander Macedoński w IV wieku p.n.e. stworzył gigantyczne imperium rozciągające się z Grecji aż do Indii. Zarówno podbijał i niszczył, jak i budował i rozwijał. Był władcą potężnym, ale enigmatycznym. Na samym szczycie znalazł się mając zaledwie 27 lat. Jego rządy przysporzyły mu wielu wrogów, jednak z każdej konfrontacji wychodził zwycięsko. W ciągu 8 lat, wraz ze swoją gigantyczną armią, przemierzył 35 tysięcy kilometrów podbijając większość ówczesnego świata. Oto fabularna historia tej niezwykłej osobowości wyreżyserowana przez samego Olivera Stone’a.

Aleksander – obsada i twórcy

Oliver Stone („Pluton”, „Urodzeni mordercy”) zgromadził na planie „Aleksandra” prawdziwą hollywoodzką śmietankę. W tytułowego bohatera wcielił się Colin Farrell („Wdowy”, „Telefon”). W pozostałych rolach wystąpili: Angelina Jolie („Oszukana”, „Czarownica”), Val Kilmer („The Doors”, „Deja vu”), Anthony Hopkins („Milczenie owiec”, „Okruchy dnia”), Jared Leto („Legion samobójców”, „Witaj w klubie”), Rosario Dawson („Siedem dusz”, „The Defenders”), Christopher Plummer („Dziewczyna z tatuażem”, „Wszystkie pieniądze świata”) i Jonathan Rhys Meyers („Wszystko gra”, „Tudorowie”).

Aleksander – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl.