Aladyn

ALADDIN (2019)

Fabularna wersja jednego z największych animowanych przebojów Disneya. Sympatyczny złodziejaszek znajduje magiczną lampę i uwalnia Dżina. Duch spełnia życzenia chłopca.

Aladyn – opis

Aladyn i Dżasmina to para młodych ludzi zamieszkujących zatłoczone i kolorowe miasto Agrabah. On jest drobnym złodziejaszkiem żyjącym na ulicy, ona – bogatą córką Sułtana marzącą o wolności z dala od pałacowych murów. Para jest skazana na wielką miłość, ale na ich drodze staje złowrogi czarnoksiężnik Dżafar, który knuje, żeby zdetronizować ojca Dżasminy i przejąć władzę w królestwie. Wydarzenia nabierają rozpędu, gdy Aladyn znajduje magiczną lampę z uwięzionym wewnątrz Dżinem. Uwolniony duch spełnia marzenia chłopca o bogactwie i wysokiej pozycji społecznej. Wszystko to, żeby zaimponować księżniczce. Dżafar nie może jednak pozwolić, by ktoś stanął na jego drodze do władzy. Zamierza wykraść potężną lampę. Czy uda mu się przechytrzyć Aladyna i jego nowego niebieskiego przyjaciela?

Aladyn – obsada i twórcy

„Aladyn” to nowa wersja słynnej disnejowskiej animacji z 1992 roku. Tym razem za kamerą stanął Guy Ritchie, autor produkcji takich jak „Przekręt” czy „Rock’n’rolla”. W sympatycznego Dżina wcielił się Will Smith („Faceci w czerni”, „Jestem legendą”). Aladyna sportretował Mena Massoud („Jack Ryan”, „Zwykłe dni”), Dżasminę – Naomi Scott („Power Rangers”, „Terra Nova”), a Dżafara – Marwan Kenzari („Morderstwo w Orient Expressie”, „Ben-Hur”).

Aladyn – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.