A.I. Sztuczna inteligencja

A.I. ARTIFICIAL INTELLIGENCE

Historia młodego robota, który odczuwa emocje i chce być kochanym, w reżyserii Stevena Spielberga.

„A.I. Sztuczna inteligencja” – streszczenie

Futurystyczna wizja świata przyszłości. Ziemskie zasoby naturalne zaczynają wyczerpywać się w zastraszającym tempie. Planecie grozi zagłada. Coraz większą część jej mieszkańców stanowią roboty, które powoli coraz mniej różnią się od ludzi. Jednym z nich jest mały David. Kiedy ludzka rodzina postanawia go opuścić, robot wyrusza w pełną emocji podróż z nadzieją, że znajdzie sposób, który pozwoli mu stać się prawdziwym chłopcem i odzyskać miłość swojej ludzkiej matki.

Czemu warto obejrzeć „A.I. Sztuczną inteligencję”?

Dramat sci-fi z 201 roku „A.I. Sztuczna inteligencja” („A.I. Artificial Intelligence”) jest ekranizacją opowiadania Briana Aldissa „Supertoys Last All Summer Long”. To widowiskowa opowieść o chłopcu-robocie, który pragnie kochać i być kochanym. Film został dwukrotnie nominowany do Oscara i zdobył trzy nominacje do Złotych Globów.

„A.I. Sztuczna inteligencja” – obsada

Reżyserem filmu jest Steven Spielberg. W obsadzie znaleźli się: nominowany do Oscara Haley Joel Osment, dwukrotnie nominowany do Nagrody Akademii Jude Law, Frances O'Connor, Sam Robards oraz Jake Thomas.

„A.I. Sztuczna inteligencja” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.