Adwokat

The Counselor

Gwiazdorska obsada z Michaelem Fassbenderem w roli głównej. Znany prawnik dostaje propozycję przemytu narkotyków za niebotycznie dużą sumę. Mężczyzna decyduje się na układ, nie przewidując, że będzie to najgorsza z jego decyzji...

Adwokat - opis

Bohaterem filmu jest znany i ceniony prawnik. Ma wszystko czego można zapragnąć: szacunek, pieniądze i ukochaną przy boku. Pewnego razu dostaje propozycję zarobienia łatwych pieniędzy. Właściciel nocnego klubu, Reiner, oferuje mu dużą kwotę za przemyt narkotyków z Meksyku wartych 20 milionów dolarów. Adwokat, który pragnie zapewnić swojej przyszłej żonie życie na odpowiednim poziomie, decyduje się wejść w ryzykowny interes. Jedna z osób pracujących dla Reinera odradza mu pójście na taki układ, jednak chciwość wygrywa. Kiedy towar zostaje skradziony wina spada na adwokata, a narkotykowe podziemie czyha na niego za każdym rogiem pragnąc jego klęski.

Adwokat - obsada i twórcy

Film wyreżyserował Ridley Scott, który jest twórcą "Gladiatora". Obraz został nakręcony na podstawie oryginalnego scenariusza laureata nagrody Pulitzera Cormaka McCarthy'ego, autora powieści, takich jak "To nie jest kraj dla starych ludzi" (nagrodzona czterema Oscarami ekranizacja braci Coen), "Droga" (przeniesiona na ekran przez Johna Hillcoata), "Rącze konie" czy "Dziecię Boże" (debiut reżyserski Jamesa Franco, który zaprezentował go na festiwalu w Wenecji). Świetne zdjęcia do filmu stworzył Dariusz Wolski, polski operator, który współpracował wcześniej ze Scottem na planie jego filmu "Prometeusz". Wolski jest też autorem zdjęć m.in. do serii "Piraci z Karaibów", "Alicji w Krainie Czarów" Tima Burtona i "Dziennika zakrapianego rumem" Bruce'a Robinsona.

W główną rolę wcielił się Michael Fassbender, nominowany do Oscara za najlepszą pierwszoplanową rolę w filmie "Steve Jobs". W obsadzie możemy podziwiać też takie gwiazdy jak Brad Pitt ("Pewnego razu w Hollywood", "Ad Astra"), Cameron Diaz ("Sekstaśma", "Annie") oraz aktorską parę Javiera Bardem (Oscar za "To nie jest kraj dla starych ludzi") i Penelope Cruz (Złoty Glob za "Vicky Cristina Barcelona").

Adwokat - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online na platformie VOD player.pl