28 tygodni później

28 Weeks Later

Po 28 tygodniach zombie apokalipsa dobiegła końca. Sytuacja została opanowana, miasta zaczęły się zaludniać, na ulicach pojawił się długo oczekiwany spokój. Do czasu.

28 tygodni później – opis

Pozorny spokój szybko się kończy. Okazuje się, że w Londynie znajduje się nosiciel wirusa, który może rozpocząć koszmar na nowo. Armia próbująca zorganizować funkcjonowanie Państwa ma pełne ręce roboty i nie zauważa zagrożenia. Wirus jest mocniejszy niż dotychczas i tym razem może wywołać prawdziwą apokalipsę. Nieuważność służb porządkowych sprawia, że 28 tygodni później krwiożercze zombie kontratakują.

28 tygodni później – obsada i twórcy

„28 tygodni później" to kontynuacja słynnego horroru Danny'ego Boyle'a z 2002 roku pod tytułem „28 dni później”. Tym razem reżyserią zajął się Juan Carlos Fresnadillo („Intacto”, „Intruzi”), a w rolach głównych wystąpili: Robert Carlyle („Formuła”, „Dead Fish”), Rose Byrne („Układy”, „W stronę słońca”), Jeremy Renner („Avengers”, „American Hustle”), Harold Perrineau („Zagubieni”, „Sabotaż”) oraz Idris Elba („Thor: Ragnarok”, „Luther”).

28 tygodni później – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.