24 godziny: Wybawienie

24: Redemption 1 ep. 1 - 24: Redemption

Jack Bauer ukrywa się przed wywiadem USA w Sengali, gdzie wkrótce wybucha rewolucja wspierana przez potężną korporację z wpływami na Kapitolu.

„24 godziny: Wybawienie” – streszczenie

Zaprzysiężenie Allison Taylor na prezydenta Stanów Zjednoczonych jest dla niej i dla całego kraju początkiem nowego etapu. Tymczasem Jack Bauer ukrywa się w afrykańskim państwie Sangala. Stara się uciec od złych wspomnień i ukryć przed zarzutami torturowania więźniów. Na miejscu pracuje jako misjonarz w szkole dla sierot zbudowanej przez Carla Bentona. Wkrótce kraj ogarnia krwawa rewolucja. Bauer zostaje wezwany przez senat Stanów Zjednoczonych w sprawie łamania praw człowieka, postanawia jednak to wezwanie zignorować.

Czemu warto obejrzeć „24 godziny: Wybawienie”?

„24 godziny: Wybawienie” („24: Redemption”) to amerykański pełnometrażowy film telewizyjny z 2008 roku. Jego fabuła została oparta na serialu „24 godziny”, a wydarzenia dzieją się w okresie między szóstym a siódmym sezonem serialu, w godzinach między 3 i 5 nad ranem. Film otrzymał nominację do Złotego Globu w kategorii „najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym”.

„24 godziny: Wybawienie” – obsada

Autorem scenariusza jest Howard Gordon, a reżyserem – Jon Cassar. W obsadzie znaleźli się, m.in.: Kiefer Sutherland, Cherry Jones oraz Bob Gunton.

„24 godziny: Wybawienie” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.