100 rzeczy

100 THINGS (100 DINGE)

Dwóch uzależnionych od przedmiotów przyjaciół postanawia sprawdzić, czy będą w stanie przetrwać 100 dni bez swoich rzeczy.

100 rzeczy - opis

Toni (Matthias Schweighöfer) i Paul (Florian David Fitz) są najlepszymi przyjaciółmi. Pierwszy uwielbia swój ekspres do kawy. Drugi jest przywiązany do swojego smartfona. Toni nie wyobraża sobie życia bez tabletek na porost włosów, a Paul nie może funkcjonować bez Amazona, Siri i ukochanych trampek. W końcu postanawiają zrezygnować ze wszystkich swoich rzeczy na 100 dni i każdego dnia odzyskać tylko po jednej z nich. W trakcie wyzwania zdają sobie sprawę, że jedyną rzeczą bez której naprawdę nie mogą się obyć jest ich przyjaźń.

100 rzeczy - twórcy i obsada

Niemiecka komedia poruszająca temat kompulsywnego przywiązania się we współczesnej kulturze do przedmiotów. Twórcą obrazu jest znany aktor, który od czasu do czasu staje po drugiej stronie kamery Florian David Fitz (Jezus mnie kocha). Wcielił się on również w jedną z głównych ról. Obok niego grają Matthias Schweighöfer (Miłość z przedszkola), Miriam Stein (Nasze matki, nasi ojcowie), Katharina Thalbach (Blaszany bębenek) oraz Hannelore Elsner (Hanami - Kwiat wiśni).

100 rzeczy - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.