Zombillenium

ZOMBILLENIUM

Młody kontroler zostaje przemieniony w wampira, co zmusza go do zatrudnienia się w parku rozrywki zarządzanym przez umarlaków.

„Zombillenium” – streszczenie

Zombillenium to park rozrywki jak żaden inny. Jego obsługą zajmują się wilkołaki, wampiry oraz zombie. Pewnego dnia młody kontroler o imieniu Hector przybywa, żeby sprawdzić stan bezpieczeństwa parku i po wstępnych oględzinach grozi, że go zamknie. Zarządzający parkiem wampir Francis, w akcie desperacji decyduje się go ugryźć, aby chronić swój biznes. Zamieniony w umarlaka Hector staje się nową atrakcją i nadzieją na uniknięcie bankructwa parku, który boryka się z problemami finansowymi. W głębi duszy Hector tęskni jednak za swoją córeczką Lucy, która czeka na jego powrót do domu...

„Zombillenium” – o bajce

„Zombillenium” to pocieszna animacja dla najmłodszych z 2017 roku, której bohaterami są są ekscentryczni pracownicy parku rozrywki. Reżyserami są Arthur de Pinsa oraz Alexisa Ducorda. Obraz w ciepły i mądry sposób opowiada o sile miłości, jaka łączy rodzica i dziecko. Produkcja została wyróżniona nominacjami do Europejskiej Nagrody Filmowej oraz nagrody Cezara w kategorii „najlepszy film animowany”.

„Zombillenium” – gdzie obejrzeć?

Animacja jest dostępna online w serwisie VOD player.