W głowie się nie mieści

INSIDE OUT (2015)

Radość, Strach, Gniew, Odraza i Smutek – to oni siedzą w naszej głowie i rządzą każdym z nas. Wszystko jest w porządku, kiedy ta pierwsza trzyma lejce. Co jednak, gdy do głosu dochodzą pozostałe uczucia?

W głowie się nie mieści – opis

Jedenastoletnia Riley nie ma lekko w życiu. Jak każda dorastająca dziewczynka zmaga się z wieloma problemami dnia codziennego. Na dodatek jej rodzina zmienia miejsce zamieszkania. Tato dostał pracę w San Francisco i teraz Riley musi rozpocząć życie w całkiem nieznanym miejscu, z dala od swoich przyjaciół i wszystkiego, co było dla niej ważne. Nowa sytuacja to doskonała okazja dla Strachu, Gniewu, Odrazy i Smutku, aby nieco pohasać po głowie bohaterki. Radość postanawia zrobić wszystko, żeby Riley była szczęśliwa. Czy uda jej się uporządkować bałagan w życiu jedenastolatki?

W głowie się nie mieści – obsada i twórcy

„W głowie się nie mieści” to wspaniała animacja studia Pixar. Film zadebiutował na festiwalu w Cannes, gdzie został przyjęty oklaskami po seansie. Obraz zdobył Oscara za najlepszy długometrażowy film animowany. W oryginalnej ścieżce dźwiękowej głosu bohaterom użyczyli artyści tacy jak: Amy Poehler („Siostry”), Diane Lane („Pod słońcem Toskanii”) oraz Kyle MacLachlan („Miasteczko Twin Peaks”). W polskiej wersji usłyszymy między innymi: Małgorzatę Sochę („Och, Karol 2”), Kingę Preis („Dom zły”), Maję Ostaszewską („Katyń”) i Cezarego Pazurę („Kiler”).

W głowie się nie mieści – gdzie oglądać?

Cały film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.