Opowieść wigilijna

DISNEY'S A CHRISTMAS CAROL

Ponury i skąpy kupiec zostaje wystawiony na próbę podczas Wigilii Bożego Narodzenia.

„Opowieść wigilijna” – streszczenie

Historia dzieje się w Londynie lat 40. XIX wieku. Skąpy kupiec, stary Ebenezer Scrooge jest nieprzyjaźnie nastawiony do ludzi. Nie ma przyjaciół, a największą radością jego życia są pieniądze. Scrooge każdą Wigilię spędza w swoim sklepie. Niespodziewanie pojawia się tam duch jego byłego wspólnika Marleya. Zjawa karci go za styl życia, jaki dotychczas wiódł. Informuje go także o przybyciu dwóch kolejnych duchów, które pokażą mu jego prawdziwe oblicze. Dzięki nim uświadomi sobie, co może się z nim stać, jeśli nie zmieni swojego postępowania.

„Opowieść wigilijna” – obsada

Reżyserem filmu jest zdobywca Oscara Robert Zemeckis. Głosów w polskiej wersji językowej postaciom użyczyli m.in.: Piotr Fronczewski, Jan Peszek, Grzegorz Damięcki, Marian Opania, Anna Dereszowska oraz Krzysztof Stelmaszczyk.

Czemu warto obejrzeć „Opowieść wigilijną”?

„Opowieść wigilijna” („A Christmas Carol”) to animowana adaptacja klasycznego, wielokrotnie już ekranizowanego opowiadania Karola Dickensa. Produkcja z 2009 roku została zrealizowana z rozmachem i przy użyciu najnowocześniejszych technologii.

„Opowieść wigilijna” – gdzie obejrzeć?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.