Meme i przysłowia

Gospodarzem programu jest właściciel biura rzeczy znalezionych pan Emil i pluszowa, nieco niesforna kózka Meme. Pan Emil uwielbia przysłowia, Meme kocha zagadki, a przysłowia są jak zagadki! Kózka Meme nie zna ich jeszcze zbyt wiele, ale bardzo chce się ich wszystkich nauczyć. Program został podzielony na dwie części. Pierwsza przedstawia humorystyczną sytuację, w której zostaje użyte przysłowie. Druga, za pomocą animacji i przykładów z życia codziennego wyjaśnia jego znaczenie. Seria jest skierowana do dzieci w wieku 4 - 6 lat. Mali widzowie poznają przysłowia, wzbogacą swój język i dowiedzą się, jak przysłowia mogą pomóc w życiu codziennym.

„Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni”, „Kłamstwo ma krótkie nogi”, „Gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała” - znaczenie tych i wielu innych przysłów dzieci poznają dzięki edukacyjnej produkcji własnej kanału MiniMini+. Cała seria dostępna online w serwisie VOD player.

Meme i przysłowia, sezon 1, odcinek 13 Meme i przysłowia, sezon 1, odcinek 12 Meme i przysłowia, sezon 1, odcinek 11 Meme i przysłowia, sezon 1, odcinek 10 Meme i przysłowia, sezon 1, odcinek 9 Meme i przysłowia, sezon 1, odcinek 8 Meme i przysłowia, sezon 1, odcinek 7 Meme i przysłowia, sezon 1, odcinek 6 Meme i przysłowia, sezon 1, odcinek 5 Meme i przysłowia, sezon 1, odcinek 4 Meme i przysłowia, sezon 1, odcinek 3 Meme i przysłowia, sezon 1, odcinek 2 Meme i przysłowia, sezon 1, odcinek 1