Kapitan Morten i Królowa Pająków

CAPTAIN MORTEN AND THE SPIDER QUEEN

Chłopiec zostaje zamieniony w owada, który staje przed dużym wyzwaniem. Czy uratuje siebie i bliskich i znów stanie się zwyczajnym dziesięciolatkiem?

„Kapitan Morten i Królowa Pająków” – streszczenie

Morten jest rezolutnym dziesięciolatkiem. Marzy o tym, by zostać marynarzem tak jak jego tata. Pewnego dnia zostaje niespodziewanie obsypany tajemniczym proszkiem i kurczy się do rozmiaru owada. Pod nową postacią zostaje kapitanem statku. Kapitan Morten musi wykazać się nie lada odwagą i znaleźć sposób na uratowanie łodzi przed zatonięciem. Jego zadaniem jest również odkrycie drogi powrotnej do domu.

„Kapitan Morten i Królowa Pająków” – o bajce

„Kapitan Morten i Królowa Pająków” („Capitan Morten and the Spider Queen) to pełna przygód animacja z 2018 roku. Głównym bohaterem jest stający przed sporym wyzwaniem młody chłopak, który musi wykazać się samodzielnością i wziąć odpowiedzialność za siebie i swoich bliskich. Pomaga mu w tym wiara w siebie i swoje marzenia.

Reżyserami tego pięknego i jednocześnie mądrego obrazu odpowiedzialni byli nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej Kaspar Jancis, Henry Nicholson oraz Riho Unt. Produkcja brała udział w konkursie głównym Festiwalu Filmowego „Kino Dzieci”.

„Kapitan Morten i Królowa Pająków” – gdzie obejrzeć?

Bajka jest dostępna online w serwisie VOD player.