Dobry dinozaur

THE GOOD DINOSAUR

W świecie, w którym dinozaury i ludzie żyją obok siebie, jeden z nich o imieniu Arlo nawiązuje przyjaźń z małym chłopcem.

Dobry dinozaur – opis

Czy wiecie co by się stało, gdyby miliony lat temu nie wyginęły dinozaury? Czy ludzie potrafiliby mieszkać razem z nimi, obok siebie? Młody, lękliwy apatozaur Arlo, zniesiony przez prąd rzeki, trafia w miejsce oddalone o wiele kilometrów od rodzinnego domu. Na swojej drodze spotyka małego jaskiniowca Bąbla. Szybko znajdują wspólny język i postanawiają razem wyruszyć w podróż powrotną do domu. Podczas wędrówki czekają ich niezwykłe przygody.

Dobry dinozaur – twórcy i obsada

Wzruszająca, pełna humoru opowieść o przyjaźni. Obraz przedstawia magiczny prehistoryczny świat i niesie mądre przesłanie. Jego twórcą jest debiutujący w roli reżysera Peter Sohn, który wcześniej nakręcił krótkometrażowy obraz „Zaburzenie częściowe”. W polskiej wersji filmu swoich głosów bohaterom użyczyli m.in. Olaf Linde-Lubaszenko, Katarzyna Żak, Julia Siechowicz, Olaf Marchwicki, Artur Andrus i Jerzy Kryszak.

Dobry dinozaur - nagrody i nominacje

Przepiękna pod względem plastycznym animacja słynnego studia Pixar, w którym powstały takie hity jak „Toy Story 3”, „Gdzie jest Nemo” czy „W głowie się nie mieści”. „Dobry dinozaur” otrzymał statuetkę Annie oraz był nominowany do Złotego Globu.

Dobry dinozaur – gdzie oglądać?

Film obejrzysz online na platformie VOD player.pl.