Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych

Przyroda jest fascynująca i bardzo często zagadkowa. Dzieci nie zawsze same potrafią znaleźć odpowiedź na nurtujące je pytania. Ale z odsieczą przybywa Detektyw Łodyga, który rozwiązał już niejedną przyrodniczą zagadkę i zawsze służy mądrą radą. W każdym odcinku Eugeniusz Łodyga razem z dwójką przedszkolaków, Tosią i Frankiem, stara się odpowiedzieć na trudne pytania dotyczące różnych zjawisk przyrodniczych. Czy można wyhodować deszcz? Skąd się bierze tęcza? Jak powstaje szron? Wspólnie przeprowadzają nawet małe eksperymenty i tworzą przepisy, np. na niezbyt groźne tsunami, butelkowe tornado czy lawinę z cukru pudru. Wyniki tych doświadczeń są często zaskakujące dla starszej siostry przedszkolaków, Zuzy, która nie raz pobłądziła w naukach przyrodniczych.

„Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych” to program edukacyjny dla dzieci. Wszystkie odcinki są dostępne online w serwisie VOD player.

Detektyw \u0141odyga na tropie zagadek przyrodniczychsezon 2 Bardzo trudne \u015Bledztwo Detektyw \u0141odyga na tropie zagadek przyrodniczychsezon 2 Niebezpieczna wyprawa Detektyw \u0141odyga na tropie zagadek przyrodniczychsezon 2 Po\u0142awiacze wiatru Detektyw \u0141odyga na tropie zagadek przyrodniczychsezon 2 Szronowa zupa Detektyw \u0141odyga na tropie zagadek przyrodniczychsezon 2 Jak smakuje lawina? Detektyw \u0141odyga na tropie zagadek przyrodniczychsezon 2 T\u0119czowa ulewa Detektyw \u0141odyga na tropie zagadek przyrodniczychsezon 2 Trz\u0119sienie ziemi w salonie Detektyw \u0141odyga na tropie zagadek przyrodniczychsezon 2 Wybuchowa niespodzianka Detektyw \u0141odyga na tropie zagadek przyrodniczychsezon 2 Burzowy koncert Detektyw \u0141odyga na tropie zagadek przyrodniczychsezon 2 Jak wyhodowa\u0107 deszcz?