Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych

Przyroda jest fascynująca i bardzo często zagadkowa. Dzieci nie zawsze same potrafią znaleźć odpowiedź na nurtujące je pytania. Ale z odsieczą przybywa Detektyw Łodyga, który rozwiązał już niejedną przyrodniczą zagadkę i zawsze służy mądrą radą. W każdym odcinku Eugeniusz Łodyga razem z dwójką przedszkolaków, Tosią i Frankiem, stara się odpowiedzieć na trudne pytania dotyczące różnych zjawisk przyrodniczych. Czy można wyhodować deszcz? Skąd się bierze tęcza? Jak powstaje szron? Wspólnie przeprowadzają nawet małe eksperymenty i tworzą przepisy, np. na niezbyt groźne tsunami, butelkowe tornado czy lawinę z cukru pudru. Wyniki tych doświadczeń są często zaskakujące dla starszej siostry przedszkolaków, Zuzy, która nie raz pobłądziła w naukach przyrodniczych.

„Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych” to program edukacyjny dla dzieci. Wszystkie odcinki są dostępne online w serwisie VOD player.

Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych sezon 2 Bardzo trudne śledztwo Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych sezon 2 Niebezpieczna wyprawa Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych sezon 2 Poławiacze wiatru Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych sezon 2 Szronowa zupa Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych sezon 2 Jak smakuje lawina? Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych sezon 2 Tęczowa ulewa Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych sezon 2 Trzęsienie ziemi w salonie Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych sezon 2 Wybuchowa niespodzianka Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych sezon 2 Burzowy koncert Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych sezon 2 Jak wyhodować deszcz?