Zmierzch Zmierzch

Żródło: Monolith
Zmierzch

Chyba każda nastolatka marzy o wielkiej miłości. Kiedy 17-letnia Isabella Swan (Kristen Stewart) przeprowadza się do małego, ponurego miasteczka w stanie Washington, nic nie zwiastuje tego, że dziewczyna może spotkać tu miłość swojego życia. To tutaj Bella poznaje tajemniczego, przystojnego Edwarda Cullena (Robert Pattinson). Chłopak wyróżnia się na tle rówieśników. Ma jasną cerę i, jak się potem okazuje, posiada nadludzkie zdolności.


Bohaterka szybko zdaje sobie sprawę, że nie można mu się oprzeć. Jej ciekawość przybiera na sile, gdy spotyka Edwarda w szkole. Dziewczyna usiłuje poznać jego mroczne sekrety. Nie wie, że zbliżając się do Cullena, naraża siebie i swoich najbliższych na niebezpieczeństwo. Okazuje się bowiem, że darzy uczuciem wampira... Czy młodzieńcze zakochanie może przerodzić się w prawdziwą miłość? Jak zareaguje chłopak, gdy się dowie, że Bella darzy go uczuciem? I co na to ojciec dziewczyny?


Film powstał na podstawie pierwszej części bestsellerowej serii książek Stephenie Meyer, która stała się prawdziwym fenomenem kulturowym i zjawiskiem społecznym napędzanym przez wielomilionową rzeszę fanów. Czterotomowa saga ("Zmierzch", "Zaćmienie", "Księżyc w nowiu", "Przed świtem") przez 91 tygodni okupowała pierwsze miejsce na liście literackich bestsellerów New York Timesa, została wydana w 37 krajach i dotąd sprzedana w imponującej liczbie 25 milionów egzemplarzy na świecie.

Produkcja:
Summit Entertainment
Dystrybucja:
Monolith Films
Rok produkcji:
2008
Kraj produkcji:
USA
Tagi:
Robert Pattinson, Kristen Stewart, saga zmierzch, Taylor Lautner, Ashley Greene, zmierzch cały film, saga zmierzch online
Obsada:
Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner, Billy Burke, Peter Facinelli , Elizabeth Reaser , Ashley Greene , Catherine Hardwicke, Cam Gigandet
Reżyseria:
Catherine Hardwicke
Kategoria wiekowa:
rozwiń więcej
Zobacz wszystkie odcinki „Zmierzch ”

Jeszcze chwilę...

Trwa weryfikacja numeru telefonu
w T-Mobile niezbędnego do
skorzystania z oferty