Uziemieni

Valérie i Alain to rozwodnicy, którzy szczerze się nienawidzą. Pech chciał, że muszą spędzić ze sobą dużą ilość czasu – wszystko to dla ukochanej córki, która właśnie bierze ślub.

Uziemieni – opis

Eyjafjallojökull. Tak nazywa się sprawca całego zamieszania. Wulkan, którego pył unosi się nad Europą, uniemożliwił podróże lotnicze. Wynikiem tego Alain i Valérie nie mogą dotrzeć samolotem na ślub swojej córki. Wybierają drogę lądową, czym skazują siebie nawzajem na wspólną wyprawę. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby Alain i Valérie szczerze się nie nienawidzili. Para nie wytrzymuje ze sobą dłużej niż kilka minut, a co dopiero mówić o wyczerpującej podróży do Grecji. Ich wycieczka okazuje się prawdziwą drogą przez mękę. Czy jednak istnieje szansa, że na jej końcu czeka byłych małżonków chwila ulgi, a może nawet odrobina szczęścia?

Uziemieni – obsada i twórcy

W rolach głównych tej belgijsko-francuskiej komedii występują Valérie Bonneton i Dany Boon, którzy spotkali się już na planie przeboju „Przychodzi facet do lekarza”. Obraz wyreżyserował Alexandre Coffre („Mikołaj nieświęty”).

Uziemieni – gdzie oglądać?

Film jest dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.