Transporter 2

tvn player extra

|10 zł za 48h|

Druga część przygód byłego agenta Franka Martina. Tym razem będzie musiał odbić chłopca z rąk porywaczy.

Transporter 2 – opis

Frank Martin jest najlepszy w swoim zawodzie. Ten były agent służb specjalnych, który zarabia na życie jako dostarczyciel paczek pod wskazany adres. Jego zasadą jest nie zadawanie pytań o zawartość paczki. Dostaje nowe zadanie, które polega na odbieraniu ze szkoły chłopca, z którym o dziwo się zaprzyjaźnia. Ku swemu zdziwieniu, zaprzyjaźnia się z sześcioletnim Jackiem. Powodem opieki nad synem jest wysoko postawiony ojciec, na którego polują niebezpieczni kryminaliści. Pewnego dnia Jack zostaje porwany, a Frank musi dać z siebie wszystko, aby odnaleźć chłopca i przeszkodzić psychopatycznym porywaczom w urzeczywistnieniu planu.

Transporter 2 – obsada i twórcy

Po wielkim sukcesie kasowym pierwszej części "Transportera" (2002), została nagrana druga część przygód super-agenta Franka Martina. Od początku było jasne, że główną postać ponownie zagra Jason Statham. To właśnie jemu film zawdzięcza swoje ogromne powodzenie publiczności. Dla samego Stathama rola Franka Martina była długo oczekiwaną trampoliną do hollywoodzkiej kariery.
Razem z Hunterem Clarym stworzyli duet idealny. Rolę matki Jacka, Audrey Billings, zagrała Amber Valletta ("Starsza pani musi zniknąć" i "Hitch: Najlepszy doradca przeciętnego faceta"). W jej filmowego męża, Jeffersona Billingsa, wcielił się Matthew Modine ("Na skróty" (1993) Roberta Altmana, "Męskiej grze" (1999) Olivera Stone'a). Psychopatyczną morderczynię Lolę zagrała modelka Kate Nauta, kolejne aktorskie odkrycie Bessona.

Transporter 2 - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online na platformie VOD player.pl