Studio Munka - Tak jest dobrze

Nikodem jest zawodowym fotografem przyrody. Obserwujemy jego wędrówkę, nie wiedząc czy to świat rzeczywisty, jego wspomnienia z poprzednich wypraw czy wreszcie projekcja wyobraźni.

Tak jest dobrze - opis

Nikodem jest zawodowym fotografem przyrody. Obserwujemy jego wędrówkę, nie wiedząc czy to świat rzeczywisty, jego wspomnienia z poprzednich wypraw czy wreszcie projekcja wyobraźni. Przeżył tragedię, której rozbite fragmenty oglądamy w retrospekcjach. Kłótnia, zapłakana żona w samochodzie, zasypiający w pokoju dziecinnym syn.
Bohater filmu czasem wędruje przez Spitsbergen sam, czasem z ukochanym synkiem. Chroni go, uspakaja, usypia przy ognisku. Spitsbergen jest niebezpieczny. O tej porze roku żerują tam polarne niedźwiedzie.
Wędrują razem? Ojciec z synem? Dokąd idą? Czy Nikodem wędruje sam?

Tak jest dobrze - twórcy i obsada

Marcin Sauter jest autorem scenariusza, zdjęć, a także reżyserem obrazu. W obsadzie znaleźli się Adam Woronowicz ("7 uczuć"), Karolina Gruszka ("Kod Genetyczny"), Piotr Nawrocki i Ilona Wiśniewska.

Tak jest dobrze - nominacje

Dzieło zostało nominowane do nagrody Złotych Lwów w Konkursie Filmów Krótkometrażowych w 2019 roku oraz na festiwalu Tofifest, a także KFF.

Tak jest dobrze - gdzie obejrzeć?

Cały film obejrzysz online na platformie VOD player.pl.