Studio Munka - Pars pro toto

Po śmierci żony i jedynego syna, starzejący się artysta malarz - Zdzisław Beksiński, odcinając się od świata i ludzi, próbuje egzystować w pustym mieszkaniu.

Pars pro toto - opis

Po śmierci żony i jedynego syna, starzejący się artysta malarz - Zdzisław Beksiński, odcinając się od świata i ludzi, próbuje egzystować w pustym mieszkaniu.Jedynymi towarzyszami przeraźliwej samotności są nagrania bliskich, które mężczyzna ogląda w trakcie bezsennych nocy.Świadkami tych zmagań są postaci z jego obrazów, „patrzące” na niego ze wszystkich ścian. Mężczyzna usiłuje wrócić do normalnego trybu życia. Choroba zmusza go do przyjęcia niechcianej przez niego pomocy, od równie jak on samotnej, młodej rehabilitantki. Dotknięta pędzlem sztaluga i ciało uleczone przez dotyk, to dwie strony procesu, który obojgu daje nadzieję.

Pars pro toto - twórcy i obsada

Obraz w reżyserii Katarzyny Łęckiej, która jednocześnie jest współautorką scenariusza. Autorami zdjęć są Tomasz Woźniczka oraz Witold Płóciennik, a za montaż odpowiadają Jacek Kloskowski i  Lech Starzyński. W obsadzie pojawili się Jerzy Radziwiłowicz, Anna Grycewicz, Ewa Kania i Mirosława Krajewska.

Pars pro toto - gdzie obejrzeć?

Film "Pars pro toto" obejrzysz online na platformie VOD player.pl.