ShaftShaft

Żródło: ® & © 2015 Paramount Pictures. All Rights Reserved.
Shaft

Walter Wade zabija czarnoskórego studenta. Detektyw John Shaft aresztuje go, ale ojciec chłopaka natychmiast wpłaca kaucję. Walter ucieka z kraju. Dla Shafta sprawa pozostaje otwarta, cierpliwie czeka na powrót Waltera. W istocie, po dwóch latach, chłopak wraca. Detektyw aresztuje go ponownie i znów historia się powtarza. Bogaty tata wpłaca kaucję, Walter wychodzi na wolność. Jednak tym razem chłopak postanawia zemścić się na Shafcie i zabić go. Nie działa sam, ma wspólników i to w policji.

Dwóch skorumpowanych kolegów Shafta nie waha się wystawić go na pewną śmierć. Nie tylko oni wydali wyrok śmierci na detektywa. Krwawą zemstę szykuje Shaftowi również szef lokalnego gangu narkotykowego (Jeffrey Wright), którego Shaft upokorzył kiedyś publicznie przed jego "żołnierzami". Na szczęście Shaft nie jest zdany włącznie na własne siły; może liczyć na pomoc Carmen (Vanessa Williams), pracującej z nim policjantki. Detektywowi pomaga również jego wierny informator Rasaan (Busta Rhymes). Chociaż przewaga sił działa na korzyść przestępców, to jednak prawo stoi po stronie Shafta. Jeżeli tylko zdoła odnaleźć i nakłonić do zeznań Dianę Palmieri (Toni Collette), jedynego świadka, który widział zabójstwo, być może to on wygra kolejną potyczkę ze złem, które na dobre rozpanoszyło się w Harlemie.

Pierwsza część przygód detektywa Shafta pojawiła się na ekranach w 1971 roku. Wówczas sam pomysł nakręcenia takiego filmu był ewenementem. Shaft był pierwszym czarnoskórym stróżem prawa samotnie walczącym o sprawiedliwość. A jednak John Shaft - pierwotnie w tę rolę wcielił się Richard Roundtree - stał się idolem dla wielu młodych widzów. Chcieli wyglądać, mówić i zachowywać się tak, jak on. Potem powstały jeszcze dwie ekranowe wersje przygód detektywa Shafta i serial telewizyjny.

Dystrybucja:
Paramount
Rok produkcji:
2000
Kraj produkcji:
Niemcy, USA
Tagi:
Samuel L.Jackson, Toni Collette, busta rhymes, Vanessa Williams, Shaft cały film, Shaft online
Obsada:
Toni Collette, Samuel L. Jackson, Jeffrey Wright, Vanessa Williams, Christian Bale, Busta Rhymes, Dan Hedaya, Richard Roundtree
Reżyseria:
John Singleton
Kategoria wiekowa:
rozwiń więcej
Zobacz wszystkie odcinki „Shaft”

Jeszcze chwilę...

Trwa weryfikacja numeru telefonu
w T-Mobile niezbędnego do
skorzystania z oferty