Prosta historia o morderstwie

Prosta historia o morderstwie

Ginie zamieszany w nielegalne interesy funkcjonariusz policji. Pierwsze podejrzenia nie padają jednak na mafię, tylko na jego syna. Kim jest zabójca?

Prosta historia o morderstwie - opis

Polska rodzina z tradycjami. Ojciec, zasłużony policjant, jest dumny z syna, który poszedł w jego ślady. Pozornie szczęśliwi w dużym domu, skrywają bolesne tajemnice. Kiedy Jacek (Filip Pławiak) powraca ze szkoły oficerskiej, gra pozorów przestaje go bawić. Postanawia stawić czoła nadużywającemu alkoholu i despotycznemu ojcu i za wszelką cenę ochronić matkę (Kinga Preis) oraz młodszego brata. Chłopak przejmuje rolę głowy rodziny, a kiedy jego ojciec zostaje zamordowany, staje się głównym podejrzanym. Jacek musi udowodnić swoją niewinność. Podczas prywatnego śledztwa wychodzą na jaw skomplikowane sieci intryg, w które był uwikłany jego ojciec.

Prosta historia o morderstwie - obsada i twórcy

„Prosta historia o morderstwie” jest drugim filmem wyreżyserowanym przez Arkadiusza Jakubika ("Klangor", "Jesteś Bogiem"). W obsadzie możemy podziwiać gwiazdy polskiego kina takie jak Andrzeja Chyrę ("Katyń", "Daas") oraz Kingę Preis ("Pod Mocnym Aniołem", "Córki dancingu"). W rolę oskarżonego syna wcielił się Filip Pławiak, znany z roli Kordiana w serialu "Chyłka".

Prosta historia o morderstwie - gdzie obejrzeć?

Film jest dostępny online na platformie VOD player.pl